W sytuacji gdy odczyt wodomierza z różnych powodów ma się odbywać poza posesją (czyli wodomierz nie jest zlokalizowany w garażu czy piwnicy budynku) na przyłączu wodociągowym instaluje się studzienkę wodomierzową, w której to zainstalowany będzie wodomierz.

Lokalizacja wodomierza poza posesją (np. w terenie zielonym na terenie lub działki lub na granicy ogrodzenia) to znaczne ułatwienie także dla inkasenta – wówczas do spisania wodomierza nie jest konieczna obecność któregokolwiek z domowników.

Oferowane studzienki polietylenowe DN1000, DN1200 produkowane są bądź to jako monolit bez jakichkolwiek spawów – łączeń metodą rotomouldingu lub z wykorzystaniem gotowych pierścieni – modułów PP / PE o wysokości  25, 50, 75, 100 cm łączone na uszczelkę.

Oferowane średnice to DN 1000, 1200 mm.

Studzienki wyposażone są w stopnie złazowe ułatwiające wejście do środka celem dokonania odczytu i ewentualnej konserwacji.

W zależności od miejsca zlokalizowania studzienki mogą być wyposażone w lekką pokrywę PP lub właz żeliwny i żelbetowy pierścień odciążający.

Istnieje możliwość stosowania nasad teleskopowych.

Podczas montażu w gruncie silnie nawodnionym (wysoki poziom wody gruntowej) należy bardzo starannie podejść do kwestii odpowiedniego – zgodnego z wytycznymi producenta sposobu posadowienia i ewentualnego zakotwienia oraz obsypania i zagęszczenia.

Główne parametry naszych studzienek DN400 / DN500:

– zawór antyskażeniowy oraz zawór odcinający z kluczem ułatwiającym obsługę,
– studnie dostosowane do plastikowych i żeliwnych pokryw,
– izolacja cieplna: wys. 1000mm, grubości 70mm , korek izolacyjny: wys. 300mm,
– brak podstawy przez co studzienka wykorzystuje ciepło geotermalne ziemi,
– obsługowe nie wymagające specjalistycznych narzędzi,
– posiada certyfikat  PZH.